Tradycyjna recepcja na wymiar – wygląd, funkcje, materiały. Gdzie zamówić?

Tradycyjna recepcja na wymiar – wygląd, funkcje, materiały. Gdzie zamówić?

Recepcja jest przestrzenią, gdzie przyjmuje się klientów i gości. Jak przygotować ją tak, aby miała tradycyjny wygląd? Zobacz, na co trzeba wtedy zwrócić uwagę!

Jak wygląda tradycyjna recepcja?

Tradycyjne przestrzenie są bardzo eleganckie, efektowne, prestiżowe. Gdy planuje się w takim właśnie stylu urządzić swoją firmę, w takim przypadku warto też zadbać o to, aby gości witała tradycyjnie wyglądająca recepcja.

Tradycyjna recepcja to najczęściej recepcja wykonana z naturalnego drewna lub wysokiej jakości imitacji tego materiału, dzięki czemu nadaje on tej przestrzeni przytulny, ale też reprezentacyjny wygląd.

Recepcje są wyposażone w dwa blaty – wysoki dla klienta i niski dla pracownika. Często takie zabudowy są też uzupełniane o szafki, szuflady oraz różne efektowne elementy dekoracyjne, na przykład w formie części toczonych, frezowanych. Towarzyszyć mogą im też złocone detale jak okucia, uchwyty.

Tradycyjne meble recepcyjne mogą też zawierać ozdobny daszek nad blatem, w którym często umieszcza się również oświetlenie – wskazuje pracownik z firmy stolbar.net.pl zajmującej się produkcją takich mebli na wymiar.

Z jakich materiałów wykonuje tradycyjne meble do recepcji?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, meble recepcyjne najczęściej produkuje się z dwóch typów materiałów, czyli z drewna litego albo z jego imitacji w formie płyt meblowych.

Recepcja drewniana będzie bardzo reprezentacyjna, natomiast trzeba liczyć się wtedy ze sporym wydatkiem wynoszącym nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Tańsze będą recepcje wykonane z płyt lub też z połączenia elementów z drewna litego z jego imitacją.

Dodatkowo tradycyjna recepcja może być też uzupełniona o inne dekoracyjne elementy, na przykład wykonane ze szkła, tapicerowane eleganckimi tkaninami detale czy też elementy metalowe, głównie w kolorze złota, starego złota czy miedzi.

Meble recepcyjne w tradycyjnym stylu – dodatkowe funkcje

Producenci mebli recepcyjnych w tradycyjnym stylu mogą także wyposażyć je w dodatkowe funkcje, aby korzystanie z nich było komfortowe.

Firma stolbar.net.pl zajmująca się produkcją mebli recepcyjnych może wykonać je na zamówienie klientów w zróżnicowanych wariantach, na przykład meble te mogą być wyposażone w kilka blatów dla łatwej pracy recepcjonisty, a także w blat niski do podpisywania umów. Istnieje możliwość zamontowania w meblach oświetlenia ledowego nad blatami oraz oświetlenia dekoracyjnego z frontu recepcji. Także na froncie może znaleźć się logo firmy.

Gdzie zamówić tradycyjne meble recepcyjne na wymiar?

Aktualnie produkcją mebli recepcyjnych w tradycyjnym stylu z drewna i z innych materiałów zajmuje się wiele zakładów stolarskich w Polsce. Warto zdecydować się wtedy na skorzystanie z usług firmy, która ma duże doświadczenie w realizacji takich zabudów na wymiar.

Usługi w ramach projektowania oraz wykonania i montażu mebli recepcyjnych oferuje firma stolbar.net.pl, która w tej dziedzinie ma wieloletnie doświadczenie. Zrealizowała ona recepcje dla wielu klientów na terenie całej Polski, a wykonane przez nią zabudowy można sprawdzić na jej stronie internetowej już teraz.

Dodaj komentarz