Tunel aerodynamiczny – niesamowite loty jak w przestworzac

Tunel aerodynamiczny – niesamowite loty jak w przestworzac

Chcesz przeżyć wyjątkową przygodę? Zapisz się na lot w tunelu aerodynamicznym! Teraz takie właśnie loty są dostępne również w polskich miastach, między innymi w Katowicach. Zobacz, na czym dokładnie polegają loty w tunelach aerodynamicznych i dla kogo są one przeznaczone.

Tunele aerodynamiczne dostępne także w Polsce

Przez długi czas tunele do lotów nie były dostępne w naszym kraju. Jednak od kilku lat są one również otwarte u nas i dostępne dla każdego, kto chciałby doświadczyć niesamowitych emocji jak podczas spadania w przestworzach.

Tunel aerodynamiczny, określany też jako aerotunel, jest rodzajem konstrukcji, która tworzy warunki podobne do tych w trakcie swobodnego spadania. Umieszczone w tunelu wentylatory rozpędzają powietrze do dużych prędkości, nawet ponad 300 km/h, aby dzięki temu unieść osoby przebywające wewnątrz tunelu. Jednocześnie taka rozrywka jest bardzo bezpieczna, ponieważ podczas lotów stosowane są także odpowiednie zabezpieczenia, między innymi siatki ochronne.

Jedne z aerotuneli dostępny jest także w Katowicach, w samym centrum miasta. Więcej informacji na jego temat można uzyskać na stronie https://katowice.profly.pl/.

Kto może latać w tunelach aerodynamicznych?

Latanie w tunelu aerodynamicznym jest rozrywką przeznaczoną praktycznie dla każdego, kto chciałby doświadczyć wyjątkowych emocji jak podczas spadania w przestworzach.

Loty nie mają wielu przeciwwskazań, mogą korzystać z nich osoby, które nie mają żadnego wcześniejszego doświadczenia, umiejętności czy szkoleń. Również latać mogą dzieci i młodzież, dlatego dla najmłodszych może być to niesamowita przygoda.

Wśród najważniejszych przeciwwskazań do wzięcia udziału w locie znajdują się te zdrowotne, między innymi stany po urazach, poważne choroby układu krążenia czy epilepsja. Również latać nie powinny kobiety w ciąży. Do tuneli nie są też wpuszczane osoby pod wpływem narkotyków oraz alkoholu.

Jak przebiega lot w aerotunelu?

Latanie w tunelu aerodynamicznym jest świetnym sposobem na emocjonującą rozrywkę, ponieważ podczas niego można poczuć się jak w trakcie spadania bez żadnych ograniczeń. Jednocześnie podczas lotu mona również wykonywać różne ewolucje w powietrzu.

Standardowy czas trwania lotu w tunelu aerodynamicznym to 3 minuty. Można jednak zdecydować się na dłuższy lot za dopłatą, na przykład połączony ze szkoleniem z wykonywania ewolucji w powietrzu.

Przed lotem uczestnicy dostają specjalne wyposażenie, czyli kombinezony, kaski oraz dodatkowo zatyczki do uszu. Potem biorą udział w krótkim instruktażu, który odbywa się z instruktorem. Cała grupa następnie wchodzi do przedsionka tunelu, a następnie pojedynczo każda osoba korzysta z tunelu z instruktorem.

Jak skorzystać z lotu w tunelu aerodynamicznym?

Aby samemu skorzystać z lotów w tunelu aerodynamicznym, wystarczy jedynie zapisanie się na niego przez internet. Można zrobić to bardzo łatwo i szybko na stronach internetowych ośrodków zajmujących się organizacją lotów.

Ceny lotów w tunelach aerodynamicznych nie są wysokie, ponieważ rozpoczynają się one od około 250 złotych w zależności od wybranego tunelu.

 

 

Dodaj komentarz