Góralskie meble do kuchni. Co wybrać? Gdzie je zamówić?

Góralskie meble do kuchni. Co wybrać? Gdzie je zamówić?

Marzą Ci się meble kuchenne w góralskim stylu? Sprawdź, co wybrać, a także, gdzie można je zamówić!

Góralski styl aranżacji wnętrz ma wielu fanów. Tym, co go wyróżnia, jest przede wszystkim jego naturalność, ludowość oraz przytulność. Nic więc dziwnego, że są one wybierane do mieszkań i domów w całej Polsce.

 

Jak wyglądają góralskie meble kuchenne?

Aby sprawdzić, jak wyglądają tradycyjne góralskie kuchnie, wystarczy tylko parę minut spędzonych w internecie. Można tam natychmiast znaleźć zdjęcia ze starych domów góralskich i skansenów, które prezentują, jak mieszkali i często nadal mieszkają górale.

 

Kuchnia góralska wykonana jest z naturalnego drewna – można zobaczyć je na podłogach, ścianach, a także w formie mebli jak szafki stojące, wiszące, stoły, krzesła. To właśnie drewno, głównie drewno sosnowe, świerkowe, dębowe czy bukowe, jest podstawą kuchni w góralskim stylu.

 

Ponadto we wnętrzach jak kuchnie góralskie meble zdobione są efektownymi motywami ludowymi, między innymi charakterystyczną parzenicą, motywami kwiatowymi, misternymi ornamentami przypominającymi plecionkę.

 

Jak wybrać dobre meble kuchenne w góralskim stylu?

Meble w stylu góralskim do współczesnej kuchni powinny łączyć w sobie dwa obszary – tradycyjne wzornictwo oraz nowoczesne rozwiązania techniczne. Właśnie dlatego ważne jest wybranie takiej firmy, która dostarczy meble, żeby mogła ona zapewnić ich pełne dopasowanie, wysoką jakość wykonania zgodnie z tradycyjnym stylem ludowym Podhala, a także wygodną obsługę.

 

Do pomieszczeń jak kuchnie góralskie meble najlepiej wybrać w wariancie na wymiar, ponieważ wtedy mogą być one dopasowane do rozkładu wnętrza. To bardzo dobry wybór także do małych wnętrz, w których warto wykorzystać każdy wolny centymetr.

 

Meble góralskie do kuchni mogą być też wykonane tak, by zamontować w nich AGD – lodówkę, płytę grzejną, piekarnik czy zmywarkę. Wtedy sprzętu mogą być zakamuflowane w linii mebli.

 

Gdzie zamówić góralskie meble do kuchni?

Aktualnie góralskie meble kuchenne wykonuje kilka firm posiadających w tym zakresie dużą wiedzę i doświadczenie. Mogą one zaoferować swoim klientom nowoczesne meble w tradycyjnym stylu wykończone podhalańskimi motywami, a także wykorzystujące współczesne rozwiązania w zabudowie kuchennej.

 

Z ofertami firm wykonujących meble góralskie do kuchni można bliżej zapoznać się na ich stronach internetowych, gdzie także dostępne są galerie realizacji. To tam można znaleźć wiele inspiracji przy urządzeniu własnej kuchni po góralsku.

Dodaj komentarz