Dojazd do Chorwacji – autokar czy własny samochód?

Dojazd do Chorwacji – autokar czy własny samochód?

Chorwacja kusi pięknymi widokami, wspaniałymi zabytkami i wyśmienitą pogodą. Czy na miejsce lepiej dojechać autokarem czy własnym autem?

Wakacje w Chorwacji od lat cieszą się dużym powodzeniem wśród Polaków. Wśród najczęściej odwiedzanych miejsc znajdują się Dubrownik, Split, Krk, Park Narodowy Jezior Plitwickich czy Park Narodowy Paklenica. Poza samolotem do dyspozycji są połączenia drogowe, które można pokonać własnym autem albo zdecydować się na autokar.

 

Zarówno podróż własnym autem, jak i autokarem ma swoje plusy i minusy. Co wybrać?

Dojazd własnym samochodem do Chorwacji

Coraz więcej Polaków decyduje się obecnie na podróże własnym samochodem, także z przyczepą kampingową lub kamperem. To sposób, by zaoszczędzić pieniądze i jednocześnie wypoczywać we własnym stylu – bez konieczności dostosowywania się do programów biur podróży.

 

Polska i Chorwacja są połączone siecią dróg, co pozwala na wygodny dojazd z każdego zakątka kraju do celu. Warto pamiętać o tym, że niektóre drogi są płatne, dlatego konieczne jest wtedy poniesienie dodatkowych kosztów, jednak samodzielny dojazd do Chorwacji nie pociąga za sobą bardzo wysokich kosztów.

 

Dodatkowo podróż własnym samochodem jest komfortowa i daje dużą swobodę już na miejscu – można wtedy łatwo zwiedzać różne zakątki kraju, bez konieczności korzystania z komunikacji publicznej lub wypożyczania pojazdu na miejscu.

 

Dojazd do Chorwacji autokarem

Druga opcja to dojazd do Chorwacji autokarem. Obecnie wielu przewoźników oferuje swoim klientom możliwość skorzystania z dojazdu tym środkiem transportu – także w przystępnych cenach.

 

Wybór autokaru na pewno będzie dobrym rozwiązaniem dla osób, które doceniają komfort podróżowania bez konieczności prowadzenia pojazdu. Nowoczesne autokary zapewniają wysoki poziom wygody – mają szerokie, rozkładane siedzenia, klimatyzację, własne gniazdka, z których można doładować telefon, tablet lub laptop, a także własne oświetlenie.

 

Do autokaru można także zabrać większy bagaż bez konieczności wysokich dopłat. Wybrani przewoźnicy oferują także dojazd do Chorwacji z własnym rowerem – autokary wyposażone są wtedy w specjalne bagażniki rowerowe. To duża przewaga podróży tym środkiem transportu nad samolotem.

 

Gdy chodzi o koszty, to dojazd do Chorwacji autokarem jest wydatkiem rozpoczynającym się od około 400 złotych. Tyle należy zapłacić za bilet w jedną stronę z Polski do Chorwacji. Można też wykupić bilety w obie strony – wtedy przewoźnik najczęściej proponuje dodatkowe rabaty, na przykład można kupić je w cenie od 750 złotych. Dokładne cenniki dostępne są na stronach przewoźników.

Dodaj komentarz