Tylko 20 minut w tygodniu! Co warto wiedzieć o treningach EMS?
Two couples perform exercise that makes them clap each others hands while wearing biometric monitoring equipment

Tylko 20 minut w tygodniu! Co warto wiedzieć o treningach EMS?

Z treningów EMS w Polsce korzysta obecnie coraz więcej osób. Cieszą się one dużym zainteresowaniem głównie ze względu na bardzo dobre efekty, jakie przynoszą, a także krótki czas trwania sesji treningowych. Zobacz, jak odbywają się takie treningi i w jakich przypadkach są one polecane!

EMS – co to za rodzaj treningu?

Elektrostymulacja mięśniowa, z angielskiego Electric Muscle Stimulation, jest rodzajem procesu polegającego na dostarczaniu do mięśni impulsów elektrycznych.

Za pomocą impulsów elektrycznych przekazywanych przez elektrody dochodzi do znacznie efektywniejszej pracy mięśni, które kurczą się i rozkurczają efektywniej, także w głębszych partiach.

Treningi EMS są rodzajem treningów, podczas których stosuje się elektrostymulację mięśni, aby osiągnąć jeszcze lepsze wyniki. To powoduje, że są one wybierane bardzo często przez osoby, które uprawiają sporty, ale również mogą skorzystać z nich początkujący.

Warto przy tym zaznaczyć, że trening EMS pozwala na uzyskanie różnych efektów, dlatego też może być on stosowany w wielu celach. Dzięki temu, że treningi te odbywają się jako personalne, mogą być one dostosowane specjalnie do oczekiwań klientów.

Przebieg treningu EMS

Podczas treningu EMS prowadzonego w klubie sportowym osoba nosi specjalny rodzaj kombinezonu albo kamizelki, które wyposażone są w elektrody przekazujące impulsy elektryczne.

Zanim jednak rozpocznie się ćwiczenie, podczas pierwszej wizyty w klubie EMS trener personalny wykonuje wywiad z klientem i odpowiednie pomiary ciała. Na tej podstawie dobiera on wtedy program treningowy na urządzeniu do EMS. Może on również nadzorować trening EMS, aby sprawdzać, jakie postępy osiąga osoba ćwicząca.

W trakcie treningu EMS wykonuje się bardzo proste ćwiczenia, które nie są wymagające i dzięki temu mogą prowadzić je nawet osoby początkujące, mające trudności z ruchem, w trakcie rehabilitacji.

Warto podkreślić, że jeden trening EMS najczęściej trwa jedynie około 20 minut. Chociaż jest on bardzo krótki, to jednak dzięki niemu można uzyskać efekt analogiczny do około 2 godzin spędzonych na siłowni albo w klubie fitness.

Gdzie można zapisać się na trening EMS?

Dzisiaj można skorzystać z treningów EMS w wielu punktach na terenie całego kraju, co powoduje, że nie ma już problemów ze skorzystaniem z tego typu usług.

Osobom planującym skorzystanie z treningów EMS Kraków również daje taką możliwość. Trening EMS w Intime w Krakowie to obecnie bardzo popularna usługa, która jest wybierana przez wiele osób. W klubach Intime na klientów czeka najnowocześniejsze wyposażenie oraz przeszkoleni trenerzy, którzy pomagają w uzyskaniu najlepszych rezultatów.

Komu pomogą treningi EMS?

Zastosowanie treningów EMS jest bardzo szerokie, dlatego też mogą być one stosowane w różnych celach. Dla kogo są one polecane?

Wśród wskazań do treningów EMS warto wskazać między innymi:

  • nadwaga i otyłość
  • cellulit
  • bóle mięśniowe
  • bóle stawowe
  • niska kondycja
  • niska masa mięśniowa
  • niska siła mięśni
  • obrzęki
  • rehabilitacja

We wszystkich z tych powyższych przypadków treningi elektrostymulacji mięśniowej pozwolą na osiągnięcie bardzo dobrych efektów bez konieczności częstych i długich treningów standardowych. To powoduje, że są one teraz tak popularne i wybiera je wiele osób.

Jaka jest cena treningu EMS?

W przypadku treningów EMS ceny są wyższe od standardowych treningów w klubach sportowych.

 

Dodaj komentarz