Złoty pierścionek – poznaj kolory złota i dobierz najlepsze!

Złoty pierścionek – poznaj kolory złota i dobierz najlepsze!

Złoto jest metalem, którego naturalny kolor to żółty. Jednak poprzez wymieszanie roztopionego złota wraz z innymi domieszkami pozwala na uzyskanie wielu odcieni. Jakie rodzaje złota stosowane są do produkcji pierścionków? Sprawdź dostępne propozycje w salonach jubilerskich!

Złoto żółte – klasyczne piękno biżuterii

Pierścionki ze złota żółtego są popularne od lat i nadal mają wiele wielbicielek. Złoto żółte jest bardzo dobrym tłem dla połyskujących diamentów, ale również komponuje się z wieloma innymi klejnotami, na przykład rubinami, szmaragdami, szafirami.

Do produkcji złotych pierścionków najczęściej stosuje się złoto żółte o próbach 585 lub 333. Oznacza to, że stop zawiera wtedy odpowiednio 58,5% oraz 33,3% złota, natomiast resztę stanowią dodatki, które poprawiają jego właściwości. Zasadniczo, im mniej złota w stopie, tym pierścionek będzie trwalszy, dlatego pierścionki ze złota 333 są chętnie kupowane.

Złoto białe – luksusowa alternatywa dla srebra

Nie każda kobieta przepada za złotem żółtym. Warto wtedy wziąć pod uwagę złoto białe.

Białe złoto powstaje ze stopu zawierającego dodatki, które nadają mu jasny, srebrzysty odcień. Są to głównie srebro, nikiel, cynk, pallad. Warto pamiętać, że białe złoto zawierające w składzie nikiel może powodować uczulenia!

Pierścionek ze złota białego to świetny wybór na wiele okazji – sprawdzi się także jako pierścionek zaręczynowy czy jako obrączka dla niej lub dla niego. Białe złoto będzie też pięknie komponowało się z różnymi kamieniami szlachetnymi.

Złoto różowe – różany odcień przyciągający uwagę

Gdy do złota zostanie dodana miedź, wtedy nabiera ono różowego koloru. Takie złoto jest obecnie bardzo mocne i uwielbia je wiele kobiet, dlatego pierścionek z tego kruszcu może być wspaniałym pomysłem na podarunek dla wybranki serca.

Złoto różowe może przybierać różne odcienie. Może mieć ono jasny, chłodny odcień różu, ale może również mieć cieplejszy, głębszy kolor miedzi. Dobry jubiler z Krakowa może zaoferować wiele pięknych pierścionków w tym wariancie.

Złoto czarne – niebanalny wybór

W wybranych salonach jubilerskich można także znaleźć biżuterię wykonaną ze złota czarnego. Tego typu złoto wytwarzane jest różnymi technikami, między innymi poprzez nałożenie na złoto warstwy rutenu albo rodu, osadzenia na nim bezpostaciowego węgla czy też zastosowania procesu utleniania składników stopu.

Czarne złoto nie jest czarne, jednak ma ciemny, przydymiony kolor, który powoduje, że prezentuje się ono bardzo elegancko i nowocześnie. Wykonane z niego pierścionki natychmiast przyciągają uwagę i wspaniale prezentują się w różnych wydaniach – z kamieniami i bez kamieni.

Gdy zatem szukasz idealnego złotego pierścionka, pamiętać o tym, że do dyspozycji jest obecnie wiele różnych stopów złota. Aby zakupić idealny pierścionek na prezent, wybierz taki, którego odcień będzie odpowiadać gustowi obdarowanej osoby!

 

Dodaj komentarz