Zarządzanie odpadami bez problemów! Poznaj dedykowane oprogramowanie

Zarządzanie odpadami bez problemów! Poznaj dedykowane oprogramowanie

Firmy działające w branży komunalnej mogą dzisiaj korzystać z dedykowanego dla nich oprogramowania komputerowego. Co warto o nim wiedzieć?

Kompleksowe zarządzanie gospodarką odpadami wymaga nie tylko posiadania odpowiedniej wiedzy w tym zakresie. Równie istotne są właściwe narzędzia, dzięki którym prowadzenie czynności staje się jeszcze łatwiejsze, efektywniejsze i wydajniejsze.

Jak zarządzać odpadami w firmie komunalnej?

Firmy komunalne, które odbierają odpady od swoich klientów, mogą obecnie korzystać z przeznaczonych dla nich programów komputerowych. Takie oprogramowanie wspomaga zarządzanie odpadami na wielu płaszczyznach.

Dedykowany program do gospodarki odpadami pozwala między innymi na łatwiejsze gromadzenie niezbędnych danych o zleceniach, posiadanej flocie, pracownikach, a także wspomaga podejmowanie decyzji. Może on również integrować firmę z innymi rozwiązaniami, na przykład może on funkcjonować jako program do BDO.

Warto przy tym zaznaczyć, że oprogramowanie może być wykorzystywane nie tylko na komputerach w biurze firmy, ale również na urządzeniach używanych przez pracowników.

W jakich firmach sprawdzi się program do gospodarki odpadami?

Oprogramowanie pozwalające na zarządzanie gospodarką odpadami może być używane w wielu przedsiębiorstwach, które działają w branży komunalnej.

Programy tego typu sprawdzają się między innymi w firmach zajmujących się:

  • odbiorem odpadów zwykłych i specjalnych, na przykład medycznych, weterynaryjnych, zwierzęcych, przemysłowych,
  • wynajmem kontenerów na odpady
  • utrzymaniem czystości
  • mobilnym serwisem

Również mogą być one używane przez firmy zobowiązane do przekazywania danych do Bazy Danych Odpadowych – wtedy za ich pomocą można generować i przesyłać raporty BDO. Takie możliwości oferuje swoim użytkownikom system SOTEKO do BDO, który obecnie jest jednym z najczęściej wybieranych systemów do zarządzania gospodarką odpadami w Polsce.

Jakie funkcje oferują programy do gospodarki odpadami?

Programy wspierające zarządzanie odpadami mogą zaoferować swoim użytkownikom dostęp do wielu różnych funkcji. Wśród nich na uwagę zasługują:

Zarządzanie flotą

Dzięki tej funkcji firma transportowa może zarządzać łatwiej posiadanymi pojazdami, w tym także planować trasy i optymalizować je. Funkcja ta wspomaga również eksploatację pojazdów, między innymi przez dostęp do informacji o ich przeglądach, ubezpieczeniach.

Zarządzanie usługami terenowymi

To funkcja pozwalająca na przygotowywanie harmonogramów oraz na ich realizację. Dzięki niej można tworzyć plan pozwalający na zrealizowanie wszystkich zadań w krótkim czasie i niskim kosztem.

Zarządzanie pracownikami

Program przez posiadanie informacji na temat pracowników pozwala na łatwiejsze prowadzenie działań zarządczych, między innymi przez przydzielanie zadań, sprawdzanie informacji o czasie pracy.

Monitoring realizacji zleceń

Jest to funkcja, która pozwala na sprawdzanie w czasie rzeczywistym położenia pojazdów. Korzystanie z niej możliwe jest dzięki modułom GPS. W ten sposób można mieć zawsze podgląd, w którym miejscu znajdują się pojazdy i czy zlecenia realizowane są zgodnie z harmonogramem.

Tworzenie dokumentów

Program do gospodarki odpadami może zaoferować pełną gamę funkcji związanych z tworzeniem dokumentów. Za jego pomocą można między innymi przygotowywać umowy, rozliczenia, faktury. Oprogramowanie może również wspierać obieg dokumentów.

Wsparcie dla BDO

Przedsiębiorstwa, które muszą przekazywać informacje do Bazy Danych Odpadowych, mogą również wybrać oprogramowanie wyposażone w system BDO. Za jego pomocą generowanie raportów do bazy jest błyskawiczne i można przekazywać je do niej od razu.

Integracje i moduły do programów do gospodarki odpadami

To jeszcze nie wszystkie możliwości, jakie oferują programy wspierające zarządzanie gospodarką odpadami. Oferują one jeszcze szerszą funkcjonalność przez zróżnicowane integracje i dodatkowe moduły.

Za pomocą programów tego typu można między innymi przeprowadzić integrację z systemami ERP, systemami do telemetryki, wagami, systemami RFID, RCP, giełdami transportowymi.

Dodaj komentarz