Skoki spadochronowe bez szkolenia? Poznaj skoki w tandemie!

Skoki spadochronowe bez szkolenia? Poznaj skoki w tandemie!

Marzy Ci się skok ze spadochronem? Teraz możesz skorzystać z niego również bez konieczności zapisywania się na szkolenie spadochroniarskie. Wystarczy, że zdecydujesz się na skok w tandemie, który gwarantuje mnóstwo emocji dla każdego, kto się na nie odważy!

Czym są skoki tandemowe?

Skoki określane jako tandemowe są rodzajem skoków spadochronowych, w których uczestniczą wspólnie dwie osoby. Skoki te nazywane są również zapoznawczymi, ponieważ umożliwiają one zapoznanie się ze skokami przez osoby niedoświadczone.

W skokach spadochronowych tandemowych biorą udział instruktor spadochroniarski wraz z osobą, która nie musi mieć żadnego specjalistycznego przygotowania do skoku.

Do tego typu skoków spadochronowych używane jest również specjalne wyposażenie, a dokładnie są to spadochrony tandemowe wyposażone w automaty spadochronowe i spadochrony zapasowe. Również używana jest uprząż do skoków, której zadaniem jest połączenie instruktora wraz z pasażerem.

Kto może skorzystać ze skoków tandemowych?

Tandemowe skoki spadochronowe są dzisiaj bardzo popularne i korzysta z nich wiele osób. Kto może wziąć w nich udział?

Skoki tandemowe mogą być używane przez osoby, które nie mają żadnego doświadczenia spadochroniarskiego. Nie wymagają one wcześniejszego uczestniczenia w szkoleniach albo w treningach.

Do skoków spadochronowych w tandemie nie ma również wielu przeciwwskazań zdrowotnych. Przede wszystkim nie powinny być one stosowane przez osoby, które mają zły stan zdrowia uniemożliwiający im prowadzenie aktywności fizycznej. Dotyczy to między innymi dolegliwości jak:

  • ostre dolegliwości serca i układu krwionośnego
  • poważne choroby układu oddechowego
  • wrodzona łamliwość kości
  • niestabilność kręgosłupa
  • stany pourazowe
  • epilepsja

Warto jednocześnie zaznaczyć, że w skokach spadochronowych w tandemie mogą również uczestniczyć osoby niepełnoletnie. Wtedy konieczne jest uzyskanie odpowiedniego zezwolenia od rodzica albo opiekuna prawnego.

Gdzie można skorzystać ze skoków spadochronowych w tandemie?

Duże zainteresowanie skokami spadochronowymi w tandemie powoduje, że aktualnie są one dostępne w wielu rejonach kraju.

Gdy chodzi o takie skoki spadochronowe Bydgoszcz to jedno z wielu miast, w których można skorzystać z tej oferty.

Dokładne informacje o tym, gdzie dostępne są skoki spadochronowe w tandemie, można uzyskać już teraz online, aby znaleźć taki ośrodek spadochroniarski, który organizuje je w pobliżu.

Jak przebiegają skoki spadochronowe tandemowe?

By skorzystać ze skoku spadochronowego w tandemie, konieczne jest wcześniejsze zapisanie się na konkretny termin w ośrodku spadochroniarskim. Można zrobić to bardzo łatwo przez internet.

Przed skokiem jego uczestnik otrzymuje specjalne wyposażenie, do którego zaliczane są kombinezon, gogle. Również uczestniczy on w krótkim kursie razem z instruktorem, podczas którego dowiaduje się, jak przebiega skok i jak należy się zachowywać w jego trakcie.

Następnie wszyscy uczestnicy biorący udział w skokach zapisani na daną godzinę wsiadają do samolotu.

Najczęściej skoki prowadzone są z wysokości 3 tysięcy albo 4 tysięcy metrów. Bezpośrednio po skoku nie otwiera się jeszcze spadochronu – wtedy ma miejsce swobodne spadanie, które jest uznawane najbardziej emocjonującym momentem całego lotu. Zwykle trwa ono od 30 do 60 sekund w zależności od wysokości wyskoku.

Po otwarciu spadochronu uczestnicy lotu już powoli opadają w kierunku lądowiska. Lądowanie w przypadku skoków spadochronowych w tandemie nie jest ryzykowne i nie niesie za sobą niebezpieczeństwa urazów.

 

Dodaj komentarz