Odzież robocza dla pracowników – gdzie kupować?

Odzież robocza dla pracowników – gdzie kupować?

Potrzebujesz odzieży roboczej dla pracowników? Zobacz, gdzie można ją kupić w dobrej cenie!

Czym jest odzież robocza i kiedy jest konieczna?

Odzieżą roboczą nazywa się typ odzieży pracowniczej, która ma na celu zabezpieczenie odzieży własnej przed zniszczeniem oraz zabrudzeniem.

Przepisy obowiązujące w Polsce wskazują, że konieczne jest zapewnienie odzieży roboczej przez pracodawcę pracownikom w sytuacji, gdy ich własna odzież podczas pracy może być zniszczona albo zabrudzona.

W takim przypadku pracodawca musi samodzielnie zakupić i przekazać pracownikom ubrania robocze, chyba że wykorzystuje się wtedy ekwiwalent, czyli wypłaca się pracownikom pieniądze na odzież oraz na jej czyszczenie.

Jak dobrać właściwą odzież roboczą?

Ubrania robocze występują w wielu wariantach, dlatego też można dobrać je zależnie od różnych czynników, na przykład od pory roku, stanowiska pracy, preferencji pracowników, aby pracowało im się wygodniej i wydajniej.

Do kategorii odzieży roboczej zaliczane są zatem różne spodnie – ogrodniczki i do pasa, kurtki, bluzy, koszule. Ważne jest także obuwie robocze, które zapewnia ochronę dla stóp.

Dobierając ubrania robocze, trzeba przede wszystkim pamiętać o tym, by uwzględniał one czynniki występujące na stanowisku pracy. Gdy zatem pracownicy wykonują obowiązki na zewnątrz, wtedy trzeba będzie zakupić odzież zimową. Gdy natomiast pracują oni w warsztacie, można wybrać odzież wyposażoną w dodatkowe wzmocnienia, by była ona chroniona przed rozdarciami.

Jako że producent odzieży roboczej może zapewnić wiele modeli takich ubrań do wyboru, nie powinniśmy mieć większych trudności z ich wyszukaniem. Gdy jednak nie wiemy, co kupić, najlepiej skonsultować się wtedy z pracownikami oraz ze specjalistą w dziedzinie BHP.

Gdzie można zakupić ubrania robocze?

Obecnie ubrania tego typu nie są trudne w zakupie i można dostać je w wielu sklepach – także tych działających w internecie.

Duży wybór odzieży roboczej dostępny jest zwłaszcza w sklepach BHP, gdzie można kupować różne artykuły przeznaczone do poprawy bezpieczeństwa i higieny pracy. Dostępne są tam ubrania wielu producentów.

Warto też wskazać, że odzież często sprzedają producenci. Wtedy to producent odzieży roboczej może zaoferować bardzo atrakcyjne ceny, niższe niż w innych sklepach. Wybrani producenci oferują też możliwość personalizacji odzieży.

Warto też sprawdzać oferty w sklepach internetowych, ponieważ tam można znaleźć często znacznie większy wybór ubrań niż w przypadku sklepów stacjonarnych. Dzięki temu można wyszukać najwygodniejsze, dopasowane rozmiarowo ubrania, które będą zapewniały komfortową i bezpieczną pracę. Dodatkowo można też kupować je w niskich cenach, a wysyłka bardzo często jest darmowa, gdy wykona się większe zakupy. Paczka z ubraniami będzie dostarczona bezpośrednio pod adres firmy.

Gdy zatem konieczne są ubrania robocze dla pracowników, warto sprawdzić na początku oferty dostępne w sklepach internetowych. Dobrym miejscem do zakupu będzie sklep BHP albo sklep, który prowadzi producent odzieży roboczej.

 

Dodaj komentarz