Jak zamówić toaletę przenośną na budowę?

Jak zamówić toaletę przenośną na budowę?

Planujesz budowę w miejscu, gdzie nie ma dostępu do toalety? W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie jej wynajęcie. Gdzie można wynająć toaletę przenośną? Jaki sprzęt wybrać? Z jakimi kosztami trzeba się liczyć?

Toaleta na budowę – czy jest konieczna?

Gdy planuje się wybudowanie domu jednorodzinnego lub prowadzenie innych inwestycji budowlanych, w których będzie uczestniczyła zewnętrzna ekipa, wtedy należy zaopatrzyć plac budowy w odpowiednie zaplecze sanitarne w postaci toalety.

Taki obowiązek związany jest z rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26 września 1997 roku w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy.

Dzięki toalecie na budowie pracownicy mogą wtedy korzystać komfortowo z zaplecza wtedy, gdy pojawi się taka konieczność. To przekłada się na większą wygodę prowadzonych robót, które nierzadko trwają od wczesnego rana aż do późnego wieczoru.

Skąd wziąć toaletę na budowę?

Obecnie toalety na budowę można bez problemu wynająć. Wtedy toaleta jest dostarczana na miejsce i ustawiana przez ekipę.

Toalety przenośne nie wymagają podłączania do żadnych zewnętrznych instalacji i sieci, ponieważ wyposażone są w pojemniki przeznaczone do zbierania nieczystości. Toalety wyposażone umywalki mogą być zasilane z wodociągu, ale również ze zbiorników z wodą.

Takie usługi świadczy wiele firm oferujących WC przenośne, na przykład mogą być to toalety przenośne firmy Clipper. Firma ta oferuje swoim klientom dostęp do nowoczesnych toalet wraz z usługą serwisu, która polega na usuwaniu nieczystości oraz na utrzymaniu czystości w toaletach.

Alternatywą jest wybudowanie toalety na budowie, jednak takie rozwiązaniem ma kilka minusów. Przede wszystkim będzie wymagało czasu, a także problemem staje się wtedy jakość zaplecza sanitarnego. Dodatkowo po zakończonej budowie na działce zostaje toaleta, która może być kłopotliwa w rozebraniu ze względu na zebrane nieczystości.

Wobec tego toalety przenośne, na przykład jak toalety przenośne firmy Clipper, stają się obecnie najlepszą opcją na plac budowy, aby zapewnić pracownikom właściwy komfort.

Jaką toaletę na plac budowy wybrać?

Firmy wynajmujące toalety mogą zaoferować dostęp do wielu różnych przenośnych WC. Jakie z nich sprawdzi się na placu budowy?

Przede wszystkim warto skoncentrować się na toaletach wyposażonych w sedes, pisuar i dodatkowo w umywalkę. Umywalka pozwoli wtedy na łatwe umycie rąk po pracach, które powodują ich zabrudzenie.

Wewnątrz toalety powinny znajdować się również zasobniki na artykuły toaletowe, w tym na papier toaletowy, ręczniki papierowe, mydło.

W doborze odpowiedniej toalety przenośnej mogą pomóc wtedy firmy, które zajmują się wynajmem tego typu sprzętu. Ich pracownicy doradzą, jakie WC najlepiej będzie nadawało się na plac budowy domu lub innej inwestycji.

Ile kosztuje wynajęcie toalety na plac budowy?

Koszty nie są bardzo wysokie. Zależą one przede wszystkim od wybranego rodzaju toalety, częstotliwości serwisu oraz od czasu wynajmu. Zazwyczaj trzeba będzie liczyć się z kosztem od około 170 do 300 złotych na miesiąc.

Aby uzyskać więcej informacji dotyczących kosztów wynajęcia przenośnego WC na plac budowy, najlepiej skontaktować się bezpośrednio z firmą, która wynajmuje taki sprzęt. Może ona wtedy przygotować indywidualną wycenę.

Jak zamówić toaletę na plac budowy?

Żeby zamówić toaletę, konieczne będzie skontaktowanie się z firmą, która zajmuje się wynajmem. Następnie należy uzgodnić rodzaj toalety, czas jej wynajmu, miejsce dostawy oraz częstotliwość serwisu.

Zamówienie można złożyć telefonicznie lub przez stronę internetową wypożyczalni przenośnych WC.

 

Dodaj komentarz