Catering na wesele – kiedy warto i jak go wybrać?

Catering na wesele – kiedy warto i jak go wybrać?

Szukasz pomysłu na organizację niezapomnianego wesela? Wybierając catering, możesz urządzić je w praktycznie każdym miejscu! Kiedy warto zdecydować się na usługi cateringowe na wesele? W jaki sposób wybrać najlepszą firmę cateringową?

Cateringiem nazywa się usługę gastronomiczną polegającą na przygotowaniu oraz na dostarczeniu dań do klienta. Może on także dotyczy ważnych wydarzeń, między innymi przyjęć weselnych, podczas których wyśmienite menu ma szczególne znaczenie.

Catering weselny – kiedy warto?

Większość par decydujących się na urządzenie przyjęcia weselnego zamawia salę do zabawy wraz z wyżywieniem. Oznacza to, że za przygotowanie dań odpowiada wtedy kuchnia w miejscu, w którym sala została wynajęcia, na przykład w domu przyjęć, restauracji.

Nie jest to jednak wyłączna opcja, aby zaserwować swoim gościom wyśmienite posiłki podczas tego wyjątkowego przyjęcia. Alternatywa to skorzystanie z usług cateringowych, które polegają na dostarczeniu potraw na miejsce, w którym odbywa się celebra.

Catering weselny będzie doskonałym wyborem wtedy, gdy para chciałaby urządzić wydarzenie w miejscu, w którym nie ma dostępu do zaplecza gastronomicznego. Także jest to popularna oferta wtedy, gdy przygotowywanie potraw wymagałoby pracy własnej, na przykład przy urządzeniu wesela w ogródku przy domu.

Zalety cateringu na wesele

Catering przeznaczony na wesele związany jest z licznymi zaletami, co powoduje, że obecnie decyduje się na niego tak wiele par planujących własny ślub i wesele.

Wśród najważniejszych zalet zamówienia cateringu weselnego znajdują się:

 • wygodna, jaką daje zamówienie gotowych dan
 • szeroka gama różnorodnych potraw do wyboru
 • dodatkowe usługi, na przykład wynajem mebli eventowych, obsługa kelnerska
 • oszczędność czasu w porównaniu do samodzielnego przygotowywania potraw
 • przystępne ceny usług dostępnych w wielu wariantach

Co włącza obsługa cateringowa na weselu?

Catering weselny jest usługą kompleksową, która obejmuje wszystkie elementy niezbędne do tego, aby zapewnić pełną satysfakcję pary oraz jej gości. Ponadto może być on także dopasowany do indywidualnych wymagań zamawiających.

Takie usługi oferuje między innymi catering Gastro Tour Kraków. Firma ta zapewnia kompleksową obsługę wydarzeń biznesowych i okolicznościowych.

W ramach cateringu weselnego można skorzystać z usług jak:

 • Szczegółowe zaplanowanie menu – jest ono dobierane w zależności od czasu trwania wydarzenia, gustów pary oraz gości, tematyki wesela oraz innych czynników.
 • Przygotowanie posiłków – są one szykowane jako świeże, aby następnie od razu przetransportować je we wskazane miejsce.
 • Dodatkowa obsługa kelnerska – dzięki niej wesele może nabrać wyjątkowego szyku.
 • Wynajem mebli eventowych – to doskonały wybór wtedy, gdy na miejscu nie można skorzystać z tego typu wyposażenia, wynajem może obejmować między innymi stoły, krzesła.
 • Wynajem zastawy stołowej – to również korzystne cenowo rozwiązanie, jakie pozwala na uzyskanie efektu eleganckiego, prestiżowego wydarzenia. Firma cateringowa może wtedy dostarczyć zastawę, a także dekoracje.
 • Doradztwo dotyczące zaplanowania wydarzenia z cateringiem weselnym – dzięki swojemu dużemu doświadczeniu pracownicy firmy cateringowej mogą zasugerować klientowi najkorzystniejsze opcje dla niego.

Jak wybrać dobrą firmę cateringową na wesele?

Aby wydarzenie było w pełni udane, także pod kątem gastronomicznym, duże znaczenie ma wybór odpowiedniej firmy cateringowej.

Wybierając odpowiednią firmę prowadzącą catering weselny, warto zwrócić uwagę na jego ofertę – menu, dodatkowe usługi, z którymi można urządzić niezapomniane wydarzenie.

Ponadto w wyborze właściwej firmy cateringowe warto kierować się opiniami, jakie można znaleźć w sieci. Dzięki temu można uniknąć zamówienia cateringu w firmie, której usługi nie są polecane przez klientów.

 

 

Dodaj komentarz