Jak zwiększyć swój dochód po wdrożeniu systemu płatności kartą w sklepie?

 

kobieta trzymająca pieniądze

Jeżeli obsługa terminala kojarzyła Ci się dotąd tylko z koniecznością płacenia abonamentu i prowizji od transakcji, to mamy dobrą wiadomość – płatność kartą może teraz stać się źródłem zarobku także dla Ciebie. Sprawdź, co musisz wiedzieć, aby zacząć zwiększać swój dochód.

Terminal jak bankomat

Jednym z najnowszych sposobów na powiększenie dochodu jest udostępnienie klientom możliwości wypłaty środków przez terminal. Idea jest bardzo prosta – konsument może wypłacić dowolną kwotę sięgającą maksymalnie 300 złotych, jeżeli zrobi zakupy w Twoim sklepie. Już na wstępie odnosisz więc korzyść w postaci pozyskania nowego klienta i zwiększenia dochodu płynącego ze sprzedaży. To jednak nie wszystko. Każda wypłata środków przez terminal oznacza dla Ciebie zysk w wysokości kilkunastu lub kilkudziesięciu groszy. Udostępniając opcję cashbacku, bo tak nazywa się możliwość wypłaty gotówki przez terminal, korzystasz więc podwójnie – zachęcasz nowych klientów do dokonywania większej liczby transakcji i otrzymujesz niewielką kwotę, jeżeli zdecydują się wypłacić u Ciebie środki na doraźne potrzeby. Zalet tego rozwiązania jest więcej, wystarczy wymienić choćby zwiększenie konkurencyjności Twoich usług, możliwość dotarcia z poszerzoną ofertą do większej grupy klientów oraz budowanie wizerunku nowoczesnego sklepu. Jeżeli skorzystasz z możliwości, jakie stwarza cashback, to płatność kartą z pewnością przestanie Ci się kojarzyć tylko z dodatkowymi opłatami na rzecz agenta.

Płatność kartą zamiast zdrapki

Za pośrednictwem terminala można już też zapłacić za doładowanie telefonu komórkowego. Każdy sprzedawca, który udostępni swoim klientom tę usługę, otrzyma od operatorów sieci komórkowych część marży, która zwiększy jego miesięczny dochód. Zasada działania jest tutaj jeszcze prostsza niż w przypadku cashbacku – po zapłaceniu kartą lub gotówką za doładowanie na dowolną kwotę, na potwierdzeniu zapłaty pojawi się unikalny kod, który należy wpisać do telefonu, by powiększyć swój limit. Jeżeli klient postanowi kupić doładowanie w Twoim sklepie, to otrzymasz część marży, która zazwyczaj stanowi kilka procent. Nie będziesz też musiał przechowywać tekturowych zdrapek, dzięki czemu zaoszczędzisz miejsce, w którym możesz wyeksponować bardziej chodliwe produkty.

dużo pieniędzy

Cashback oraz sprzedaż doładowań telefonów komórkowych to dwa sprytne sposoby na zwiększenie Twojego dochodu po wdrożeniu systemu płatności kartą w sklepie. Uzyskane dzięki nim środki mogą pokryć wszystkie koszty związane z utrzymaniem i obsługą terminala lub sfinansować inne potrzeby – tylko od Ciebie zależy, na co je przeznaczysz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *