Jakie stosować wentylatory w biurze?

Czyste powietrze jest nam potrzebne do życia, więc znaczenia prawidłowo działającej wentylacji nie można przecenić. W związku z tym, projektując pomieszczenia biurowe, trzeba zadbać nie tylko o aspekty wizualne i estetyczne, ale przede wszystkim postarać się o maksymalną funkcjonalność. Nieodłącznym elementem każdego biurowego pomieszczenia powinna być wentylacja. Jakie wentylatory najlepiej sprawdzą się w biurze? Czy wentylatory Harmann to dobry wybór?

Czy wentylatory w biurze są konieczne? Przeglądamy ofertę wentylatorów Hermann

W przypadku pomieszczeń biurowych biur nie ma dokładnie określonych parametrów dotyczących mocy wentylacji, ale nie oznacza to jednak, że można ominąć ten problem. Odpowiednia wymiana powietrza w tego typu pomieszczeniach jest wręcz niezbędna. Przed zakupem jednego z wentylatorów Harmann trzeba określić potrzebną wydajność urządzenia. Pierwszym etapem jest obliczenie objętości pomieszczenia, a następnie dobrać krotność wymian powietrza, która w pomieszczeniach biurowych wynosi około 5-7. Następnie oblicza się, ile metrów sześciennych powietrza musi wyrzucić wentylator w ciągu 1 h i jaki opór powietrza musi pokonać wentylator. W ten sposób określimy moc wentylatora.

Wentylatory Hermann do biura

W pomieszczeniach biurowych najczęściej stosuje się wentylację grawitacyjną. Jest to prosty system, w którym wymiana powietrza w pomieszczeniach odbywa się na skutek jego naturalnego ruchu. Ciepłe powietrze jest lżejsze od chłodnego, więc gdy w biurze jest wyższa temperatura niż na zewnątrz, powietrze wypływa z niego pod wpływem siły wyporu działającej w pionowych przewodach wentylacyjnych. Zgodnie z prawami fizyki, w pomieszczeniach panuje wtedy podciśnienie, co sprawia, że napływa do nich świeże powietrze. Dla prawidłowego działania wentylacji tego typu duże znaczenie ma wiatr. W zależności od kierunku, może wspomagać albo utrudniać wymianę powietrza w domu. Ponadto, wentylacja grawitacyjna działa skutecznie pod warunkiem, że na zewnątrz jest nie więcej niż około 18˚C. Kiedy jest cieplej, wtedy trzeba otworzyć okna. W związku z tym, coraz częściej zaleca się stosowanie wentylacji mechanicznej. Wentylatory Hermann tworzące systemy rekuperacji mają wiele możliwości konfiguracji przy zachowaniu najwyższych standardów akustycznych oraz wysokiej sprawności energetycznej. Specjaliści zalecają stosowanie takiej wentylacji również w biurach, gdyż niedobór świeżego powietrza ma wpływ na pogorszenie samopoczucia u ludzi i źle wpływa na budynek, w którym mogą tworzyć się groźne dla zdrowia grzyby i pleśnie, obniża się żywotność konstrukcji. Ponadto, wentylatory Hermann są niezawodne i bardzo wydajne.

Dobrze działająca wentylacja jest bardzo ważna dla komfortu osób korzystających z pomieszczeń. Warto wybrać wentylatory Harmann (https://klima-sky.pl/wentylatory-kanalowe-c49) są nie tylko niezawodne, ale i przyjazne środowisku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *