Podstawowe akcesoria dla biura

 

Office sticky notes, clips and coffee

Odpowiednie urządzenie i wyposażenie biura może mieć wpływ na jakość wykonywanej pracy – właśnie dlatego należy tu zadbać o nawet najmniejszy szczegół. Akcesoria biurowe pozwalają na właściwą organizację pracy, pomagają również utrzymać porządek. Jakiego rodzaju akcesoria są w biurze niezbędne?

 

Organizer na biurko

 

Mimo, że w dzisiejszych czasach większość dokumentów spisuje się na komputerze, to biurowe przyrządy, takie jak długopisy, linijki czy ołówki są wciąż niezbędne. Nie wolno dopuścić do tego, by były porozrzucane po biurku lub biurze – właśnie dlatego należy kupić specjalne organizery. To niewielkie pojemniki z przegródkami lub szufladami, do których można schować wszystkie potrzebne w biurze artykuły do pisania, zszywania czy spinania dokumentów. Wszystko będzie wtedy posegregowane i ułatwi znalezienie tego, co jest akurat potrzebne. Na rynku dostępne są różnego rodzaju organizery, także bardzo designerskie – bez wątpienia będą oryginalną ozdobą biurka.

 

Pojemniki na dokumenty

 

Do zapanowania nad stertą zalegających na biurku dokumentów, pomocne okażą się specjalne pojemniki lub rynienki na dokumenty. Zazwyczaj są wykonywane z plastiku i mają rozmiar odpowiadający kartce A4 – można więc przechowywać w nich ważne umowy czy faktury. Taki pojemnik może również posłużyć jako schowek na zapasowy papier do drukarki. Ze względu na swoje rozmiary, pojemniki mieszczą się na biurku, dzięki czemu dokumenty są na wyciągnięcie ręki.

 

Lampka na biurko

 

Lampka na biurko w biurze jest niezbędna – zwłaszcza, gdy do pomieszczenia nie dociera wystarczająca ilość światła. Nie tylko właściwie oświetla pracownikowi przestrzeń biurową, ale również pełni funkcję ozdoby – nie może jednak przeszkadzać podczas pracy przy komputerze czy nad różnego rodzaju dokumentami. Lampkę powinniśmy dobierać do blatu, na którym będzie stać. Musi więc być dopasowana nie tylko kolorystycznie, ale także gabarytowo. Lampka na biurko powinna też odpowiadać ogólnemu wystrojowi biura.

 

Stojak na listy

 

Specjalny stojak na listy na biurko pomoże zapanować nad przychodzącą do biura korespondencją. Większość modeli posiada kilka przegródek – do każdej z nich można włożyć inny rodzaj dostarczonych dokumentów, np. umowy, awiza czy rachunki. Spośród wielu dostępnych na rynku stojaków, z łatwością można wybrać taki, który kolorystycznie będzie pasował do wystroju biura. Stojaki najczęściej ustawia się na biurku, jednak niektóre można także powiesić na ścianie.

 

Flipchflipchartart

 

 

Flipchart jest lekką tablicą o regulowanej wysokości, którą wykorzystuje się np. podczas konferencji. Jest też bardzo przydatna w biurach, gdzie często urządza się tzw. „burze mózgów”. Można na niej zapisywać ważne punkty do zrealizowania na dany dzień – dzięki temu nikt nie zapomni, co powinien zrobić. Kartki do tablicy flipchart wymienia się łatwo, a kiedy się zużyją, znajdziemy je niemalże w każdym sklepie z biurowymi artykułami. Dostępne są dwa rodzaje tablicymagnetyczna (można używać na niej magnesów i innych akcesoriów magnetycznych) i niemagnetyczna (mocuje się na niej papier lub po prostu pisze się na niej przy pomocy markerów).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *