5 faktów o firmach kurierskich

Usługi firm kurierskich cieszą się dziś ogromną popularnością zarówno wśród klientów indywidualnych, jak również wśród przedsiębiorców działających w różnych branżach. Nic w tym dziwnego, ponieważ przesyłki kurierskie są niedrogie, a czas dostarczania paczek do adresatów jest bardzo szybki. Warto zwrócić uwagę na pięć faktów związanych z działalnością firm kurierskich.

Poczta Polska również wprowadziła usługi kurierskie

Do niedawna usługi kurierów były traktowane jako alternatywa dla usług poczty. Okazuje się, że instytucja ta wprowadziła do swojej oferty szybkie przesyłki, aby móc skutecznie konkurować z pozostałymi firmami. Usługi takie nie różnią się niczym od standardowych usług firm kurierskich. W zależności od rodzaju i gabarytów paczki, przesyłki kurierskie nadawane kurierem pocztowym są dostarczane do odbiorcy przez specjalnego kuriera lub normalnie przez listonosza.

Kurierzy umożliwiają nadawanie paczek przez Internet

 

Wiadomo, że Internet to bardzo potężne narzędzie, dzięki któremu można komunikować się z ludźmi z całego świata oraz można wykonywać bardzo wiele innych ważnych czynności. Między innymi przez Internet można nadawać przesyłki kurierskie. Wielu pośredników oraz same firmy kurierskie posiadają specjalne systemy internetowe, w których można wprowadzać dane dotyczące rozmiaru i ciężaru paczki (są one później weryfikowane i w przypadku niezgodności konieczna będzie dopłata), dane adresata i inne istotne informacje. Kurier następnego dnia przyjedzie odebrać paczkę od nadawcy i zostanie ona wysłana we wskazane miejsce. Takie internetowe systemy pozwalają nadawać przesyłki kurierskie w sposób szybki, wygodny, bez konieczności wychodzenia z domu lub biura.

Możliwość śledzenia przesyłek przez Internet

Przesyłki kurierskie mogą być śledzone przez nadawcę oraz odbiorcę drogą internetową. Najlepsze firmy posiadają specjalne systemy, w których konieczne jest podanie numeru danej paczki. Po jego wpisaniu, paczka zostanie odnaleziona w systemie i wyświetlone zostaną informacje na temat czasu jej zarejestrowania, odebrania od nadawcy, przekazania do magazynu, dalszego transportu oraz doręczenia. W ten sposób można kontrolować przesyłki kurierskie, które zostały nadane lub na które się czeka. Jest to też skuteczna ochrona przed zgubieniem lub kradzieżą paczki.

Kurierzy są odpowiedzialni za kontakt z odbiorcą paczki

Kurierzy chcąc zaoszczędzić czas mają dostęp do numeru telefonu odbiorcy paczki. Dzięki temu mogą umówić się z nim na konkretną godzinę odbioru przesyłki, a to z kolei pozwoli im na zaoszczędzenie czasu i unikanie sytuacji, w których trzeba czekać aż odbiorca wróci ze sklepu, od lekarza, itp. Taki skuteczny kontakt sprawia, że firmy te obsługują przesyłki kurierskie w bardzo sprawny sposób.

Kurierzy oferują liczne usługi dodatkowe

Oprócz wspomnianej wyżej możliwości śledzenia przesyłek. Firmy kurierskie oferują bardzo wiele usług dodatkowych. Osoby nadające przesyłki kurierskie mogą zamówić powiadomienia SMS lub e-mail o każdym zmianie statusu przesyłki zarejestrowanej w systemie. Inną ciekawą usługą oferowaną przez niektóre firmy kurierskie jest możliwość dostarczenia przesyłki w sobotę, jednak jest ona oczywiście dodatkowo płatna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *